Yahoo Axis

Yahoo Axis'i İndir – Windows, Mac, Android & iOS için Ücretsiz Yahoo Arama Uzantısı

0.0
İndirme kullanılamıyor
Screenshot 1 Screenshot 2 Screenshot 3 Screenshot 4

Günün uygulaması

Loveworld Worship

Loveworld Worship

Al

Uygulama ayrıntıları

Sürüm
1.1.0
Güncellendi
May 24, 2012
Gerektirir
Windows 8
Dil
English
Lisans
Free
Geliştirici
Visit Website
Kategori
Windows OS

Açıklama

Yahoo Axis'i İndir – Windows, Mac, Android & iOS için Ücretsiz Yahoo Arama Uzantısı

Giriş: Yoğun Uzantı Pazarında Yahoo Axis'in Önemi

Tarayıcıların reklam engelleyiciler, şifre yöneticileri ve üretkenlik araçlarıyla dolu olduğu bir dönemde, aramaya odaklı özel bir uzantı taze bir nefes gibi hissettirebilir—özellikle sadık Yahoo meraklıları için. Yahoo Axis işte o nefes. Ekranınızın altına sabitlenen hafif bir çubuk olarak tasarlanmış, uzantı Yahoo'nun klasik arama deneyimini doğrudan günlük gezinme akışınıza getirir. Ayrı bir sekme açmaya ya da URL yazmaya gerek yok; sadece Axis çubuğuna sorgunuzu girin ve ekranınızın alt üçte birinde görsel bir karusel şeklinde küçük resim önizlemelerinin belirdiğini izleyin. Görsel vurgu, Yahoo'nun tarihsel olarak medya‑zengin sonuçlara verdiği önemi yansıtarak her aramayı metin bağlantıları listesi yerine mini bir galeriye dönüştürür.

Yahoo Axis'in gerçek gücü, cihazlar arası senkronizasyonda yatar. Yahoo hesabınızla oturum açarak Windows PC'den Mac'e, ardından Android telefon veya iPad'e geçiş yapabilir, konumunuzu kaybetmezsiniz. Yer imleri, favori siteler ve hatta kısmen okunmuş makaleler sizinle birlikte yol alır; uzantı bir tarayıcı eklentisinden çok kişisel bir arama yardımcıcısı gibi hissettirir. Çubuğun kalıcı varlığı, minimalist bir arayüz tercih eden kullanıcılar için bir tartışma noktası olabilir; ancak ödünç alınan görsel arama deneyimi, genel arama kutularıyla kopyalanması zor bir avantaj sunar.

Haber, spor, finans ya da sadece tanıdık bir arama motorunun konforu için hâlâ Yahoo'ya güvenen herkes için Yahoo Axis, doğrudan tarama deneyimine entegre edilen ücretsiz, güvenli ve düzenli olarak güncellenen bir araç sunar. Takip eden bölümlerde temel özellikleri inceleyecek, kurulum sürecini adım adım gösterecek, sistem uyumluluğunu tartışacak, artı‑eksileri değerlendirecek ve bu benzersiz uzantı hakkında kullanıcıların en sık sorduğu sorulara yanıt bulacağız.

Genel Bakış ve Temel Özellikler

Yahoo Axis, ekranınızın alt kısmına Yahoo‑güçlü bir görsel arama çubuğu ekleyen bir tarayıcı uzantısıdır. Sorgu girdiğinizde uzantı, üst sonuçların görsel bir şeridini anında oluşturur, böylece tıklamadan önce her sayfanın alaka düzeyini görsel olarak değerlendirebilirsiniz. Arayüz, müdahaleci olmadan her zaman erişilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır; Yahoo'nun arama, haber, finans ve topluluk içeriği ekosistemine kalıcı bir geçit görevi görür. Favori sonuçları yıldızlayabilir, kişisel bir yer imi listesine ekleyebilir ve bu listeyi Yahoo hesabınızla oturum açarak birden çok cihaz arasında senkronize edebilirsiniz. Uzantı Chrome, Firefox, Edge ve Safari gibi popüler tarayıcılarda çalışır ve Android ile iOS için aynı görsel arama deneyimini koruyan yan uygulamalara sahiptir.

Ana Özellik Listesi

  • Görsel Arama Küçük Resimleri: Her sonuç için bir dizi görsel önizleme görün, daha hızlı karar vermeyi sağlar.
  • Tek‑Tık Yer İmi: Her sonuç yanındaki beyaz yıldıza tıklayarak senkronize Yahoo Axis favorilerinize ekleyin.
  • Cihazlar Arası Senkronizasyon: Yer imleriniz, son aramalarınız ve okuma ilerlemeniz masaüstünden mobil cihaza geçişte yanınızda.
  • Tam‑Ekran Ana Sayfa: Ayrı bir Yahoo Axis ana ekranı, kaydedilen sitelerinizi toplar ve Yahoo’nun haber ve eğlence bölümlerine hızlı erişim sağlar.
  • Ücretsiz & Güvenli: Uzantı ücretsiz indirilebilir, tüm iletişim HTTPS üzerinden gerçekleşir ve Yahoo’nun gizlilik politikasına saygı gösterir.
  • Düzenli Güncellemeler: Yahoo, performansı artırmak, yeni görsel öğeler eklemek ve en yeni tarayıcı sürümleriyle uyumluluğu sağlamak için sık güncellemeler yayınlar.
  • Özelleştirilebilir Görünüm: Kullanıcılar çubuğun yüksekliğini ayarlayabilir, açık veya koyu tema seçebilir ve gerektiğinde çubuğu geçici olarak gizleyebilir.

Yahoo Axis, medya‑zengin bir arama ortamı sunarken aynı zamanda Yahoo Mail, Hava Durumu ve Finans widget'larına çubuktan hızlı erişim gibi pratik yardımcılar da içerir. Bu, uzantıyı Yahoo güç kullanıcıları için mini bir kontrol paneli haline getirir ve birden çok sekmeyle uğraşma ihtiyacını azaltır.

Kurulum, Kullanım ve Uyumluluk

Yahoo Axis'i kurmak ve çalıştırmak oldukça basittir. Tercih ettiğiniz platformda uzantıyı yüklemek için şu adımları izleyin:

  1. Resmi Yahoo Axis sayfasını Chrome Web Mağazası, Firefox Eklentileri sitesi, Microsoft Edge Eklentileri veya Safari Uzantılar Galerisi'nde ziyaret edin.
  2. “Add to Browser” veya “Install” düğmesine tıklayın. Bir onay iletişim kutusu görünecek; izinleri kabul edin, bu izinler çoğunlukla ziyaret ettiğiniz sitelerde veri okuma ve değiştirme hakkını içerir.
  3. Kurulumdan sonra Axis çubuğu otomatik olarak tarayıcınızın alt kısmında belirecektir. Görünmezse, araç çubuğunuzdaki uzantı simgesine tıklayın ve “Show Yahoo Axis” seçeneğini seçin.
  4. Senkranizasyonu etkinleştirmek için Yahoo hesabınızla oturum açın. Oturum açma istemi küçük bir kaplama olarak belirir; kimlik bilgilerinizi girerek cihazlar arası yer imi ve geçmiş senkronizasyonunu aktif hale getirirsiniz.
  5. Çubukta yazmaya başlayın. Yazdıkça Yahoo Axis sonuçları çekmeye başlar, her eşleşme için küçük resim önizlemeleri ve kısa bir açıklama gösterir.
  6. Bir sonucu yer imine eklemek için sonuç küçük resminin üzerine gelin ve arama kutusunun sağ tarafında beliren beyaz yıldıza tıklayın.
  7. Tam‑ekran ana sayfaya erişmek için çubuğun en solundaki “Home” simgesine tıklayın. Buradan kaydedilen sitelerinizi yönetebilir, Yahoo haber akışlarını görebilir ve ayarları düzenleyebilirsiniz.

Mobil kullanıcılar için, Yahoo Axis uygulamasını Google Play Store veya Apple App Store'dan indirin. Mobil sürüm, masaüstü deneyimini yansıtarak ekranın alt kısmında aynı görsel arama çubuğunu sunar ve masaüstü uzantısıyla sorunsuz senkronizasyon sağlar.

Desteklenen İşletim Sistemleri

Yahoo Axis aşağıdaki işletim sistemleri ve tarayıcılarla uyumludur:

  • Windows 10, 11 (Chrome, Edge, Firefox, Opera)
  • macOS 11 (Big Sur) ve sonrası (Safari, Chrome, Firefox)
  • Linux dağıtımları, Chromium‑tabanlı tarayıcıları destekleyen
  • Android 8.0 (Oreo) ve sonrası (özel uygulama aracılığıyla)
  • iOS 13 ve sonrası (iPhone ve iPad, özel uygulama aracılığıyla)

Uzantı, ilgili tarayıcının uzantı mağazası üzerinden otomatik olarak güncellenir. Mobil uygulamalar için güncellemeler Play Store veya App Store üzerinden sağlanır. Yahoo, eski sürümlerde rapor edilen zaman zaman oluşan donmaları önlemek için uzantı ve tarayıcının güncel tutulmasını önerir.

Genel olarak, kurulum süreci her teknik seviyedeki kullanıcı için tasarlanmıştır. İster deneyimli bir güç kullanıcısı olun, ister sıradan bir Yahoo hayranı, birkaç dakika içinde arama çubuğunu çalışır hâle getirebilirsiniz.

Artılar & Eksiler

Kullanıcıların Yahoo Axis'i Sevdiği Özellikler

  • Yüksek görsel arama sonuçları, gezinmeyi daha hızlı ve daha çekici kılar.
  • Masaüstü, Android ve iOS arasında anında senkronizasyon sağlayan tek‑tık yer imi.
  • Ücretsiz kullanım ve güvenlik ile performans için düzenli güncellemeler.
  • Yahoo Mail, Haber, Finans ve Hava Durumu widget'larına entegre erişim.
  • Özelleştirilebilir çubuk boyutu ve tema, farklı tarayıcı düzenleriyle uyum sağlar.

İyileştirilmesi Gereken Alanlar

  • Kalıcı alt çubuk, özellikle küçük ekranlarda müdahaleci gelebilir.
  • Yanlışlıkla fareyle üzerine gelmek çubuğu tetikleyebilir, kısa UI titremesine veya zaman zaman tarayıcı yavaşlamasına neden olur.
  • iOS sürümü, masaüstünde bulunan yerleşik arama geçmişi özelliğine sahip değildir.
  • Yerel reklam engelleme veya gizlilik artırıcı özellik yok; kullanıcılar ayrı uzantılara güvenmek zorunda.
  • Yahoo'nun tam site arama sayfasına kıyasla sınırlı gelişmiş arama operatörleri.

Yahoo Axis, Yahoo ekosistemiyle sıkı bir entegrasyon sunan ferahlatıcı bir görsel arama deneyimi sağlar. Çubuğun sürekli varlığı herkes için uygun olmasa da, anlık küçük resimler, cihazlar arası senkronizasyon ve ücretsiz kullanım avantajları, küçük kullanılabilirlik kusurlarının üstesinden gelir. Yahoo sadıkları ve görsel arama meraklıları için idealdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Yahoo Axis tamamen ücretsiz mi, yoksa gizli ücretler içeriyor mu?

Yahoo Axis %100 ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanılabilir. Yahoo, uzantı için abonelik ücreti talep etmez ve gizli uygulama içi satın alımlar yoktur. Tek maliyet, internet sağlayıcınızın standart veri ücretleridir.

Uzantıyı kaldırmadan çubuğu geçici olarak devre dışı bırakabilir miyim?

Evet. Çubuğun sol tarafındaki küçük “iğne” simgesine tıklamak, çubuğu ince bir şeride daraltır. Aynı simgeye tekrar tıklayarak çubuğu istediğiniz zaman geri getirebilirsiniz.

Yahoo Axis tarama verilerimi toplar mı?

Yahoo Axis yalnızca arama sorgularını güvenli bir HTTPS bağlantısı üzerinden Yahoo sunucularına iletir. Uzantı, Yahoo’nun gizlilik politikasına uyar ve oturum açtığınızda yer imleri ve son aramaları senkronize etmek dışında kişisel tarama geçmişinizi saklamaz.

Uzantı bazen tarayıcımın donmasına neden neden oluyor?

Donmalar genellikle eski tarayıcı sürümleri veya sayfa düzenini değiştiren çakışan uzantılardan kaynaklanır. Tarayıcınızı güncellemek ve diğer ağır UI uzantılarını devre dışı bırakmak sorunu genellikle çözer.

Yahoo Axis yer imlerimi dışa aktarmanın bir yolu var mı?

Evet. Tam‑ekran ana sayfada “Export” (Dışa Aktar) düğmesine tıklayarak tüm kaydedilmiş sitelerinizi içeren bir JSON dosyasını indirebilirsiniz. Bu dosyayı daha sonra aynı menü üzerinden başka bir cihazda içe aktarabilirsiniz.

Sonuç & Eylem Çağrısı

Yahoo Axis, görsel, medya‑zengin bir arama deneyimini Yahoo’nun geniş hizmet yelpazesiyle sıkı bir şekilde birleştiren niş ama güçlü bir araç olarak öne çıkıyor. Ücretsiz fiyat etiketi, cihazlar arası senkronizasyon ve sezgisel küçük resim önizlemeleri, Yahoo sadıkları için çekici bir ek sunarken, ara sıra UI müdahaleleri ultra‑minimalist tarayıcıları tercih eden kullanıcıları caydırabilir. Günün büyük bir kısmını haber okuma, finans güncellemelerini kontrol etme veya Yahoo Mail gezinme gibi aktivitelerle geçiriyorsanız, Yahoo Axis'i kurmak bu iş akışlarını hızlandırır ve favori sayfalarınıza tek bir tıkla ulaşmanızı sağlar.

Tarayıcınıza görsel bir ivme kazandırmaya hazır mısınız? Yahoo Axis'i Şimdi İndir resmi uzantı mağazasından platformunuza uygun olarak. Ücretsiz, güvenli ve sürekli güncellenen aramayı ekranınızın alt kısmında deneyimleyin ve Yahoo ekosisteminizi her cihazda yanınızda taşımanın rahatlığını yaşayın.

TotalVirus ile tarandı

Bu yazılım kötü amaçlı yazılımlara karşı tarandı ve indirme için güvenli olduğu doğrulandı.

SoftPas dilinde:

Bu ürün aşağıdaki dillerde de mevcuttur:

Yahoo Axis için kılavuzlar ve eğitimler

Yahoo Axis nasıl yüklenir
  1. Yukarıdaki Önizleme / İndir düğmesine tıklayın.
  2. Yönlendirildikten sonra şartları kabul edin ve Yükle’ye tıklayın.
  3. Yahoo Axis indirmesinin cihazınızda tamamlanmasını bekleyin.
Yahoo Axis nasıl kullanılır

Bu yazılım temel olarak yukarıda açıklanan ana özellikleri için kullanılır. Yüklemeden sonra uygulamayı açarak yeteneklerini keşfedin.

Yahoo Axis için kullanıcı yorumları 0

    İnceleme bulunamadı

Benzer uygulamalar

Günün uygulaması

Loveworld Worship

Loveworld Worship

Al

Önerilen uygulamalar

Zoom Magnifier

Zoom Magnifier

Windows OS

Uygulamaları indir
Zattoo Live TV

Zattoo Live TV

Windows OS

Uygulamaları indir
ZScreen

ZScreen

Windows OS

Uygulamaları indir
ZD Soft Screen Recorder

ZD Soft Screen Recorder

Windows OS

Uygulamaları indir
YouRecorder

YouRecorder

Windows OS

Uygulamaları indir